Zajęcia taneczne

dla dzieci

Mix taneczny 3-6 lat

Jest to grupa mająca na celu rozwój taneczny dzieci w wieku przedszkolnym. Na zajęciach uczymy się podstaw tańca nowoczesnego (hip hop, disco dance) oraz tańca towarzyskiego. Dzieci na zajęciach rozwijają koordynację ruchową, słuch muzyczny, uczą się prawidłowej postawy ciała oraz rozumienia przestrzeni.

Każda lekcja tańca zaczyna się krótką rozgrzewką (w formie zabawy ruchowej) podczas której przygotowujemy ciało do zajęć. Następna część to nauka choreografii czyli zapamiętywanie sekwencji ruchów tanecznych z proponowanej choreografii. Część końcowa to ćwiczenia relaksujące które prowadzą do uspokojenia i wyciszenia dziecka.

Mix taneczny 7-11 lat

Jest to grupa dla dzieci w wieku szkolnym młodszym. Na zajęciach uczymy się głównie choreografii hip hop, disco dance oraz elementów z techniki jazz i z tańca towarzyskiego. Zajęcia mają na celu zainteresowanie dzieci formą ruchu jaką jest taniec poprzez wyrażenie siebie w tańcu. Po rozgrzewce, podczas której skupiamy się na ćwiczeniach koordynacyjnych i wzmacniających sylwetkę, następuje część zajęć na której poznajemy nowe kroki taneczne i układamy je w sekwencję choreograficzne.

Na zakończenie zajęć proponujemy streching, który pozwala rozciągnąć partie mięśni które pracowały podczas zajęć oraz zabawę integracyjną lub wyciszającą.

Taniec towarzyski dla dzieci

Taniec towarzyski jest już od bardzo wielu lat piękną formą spędzania czasu wolnego. Tym bardziej cieszy widok dzieci i młodzieży pięknie poruszających się po tanecznych parkietach. Zajęcia są skierowane dla dzieci od 6 roku życia. Na początku poznajemy rytm danego tańca, uczymy się kroku podstawowego a następnie tańczymy go najpierw solo a później w parach.

Balet dla dzieci

Zajęcia skierowane są dla dzieci w wieku od 5 lat, które chciałyby wejść w magiczny świat sceny baletowej.

Zajęcia te mają na celu wypracowanie estetyki ruchu, zwiększenie gibkości ciała, wyrobienie poczucia rytmu.

Na zajęciach będziemy uczyć się podstawowych zwrotów i figur baletowych, tak aby na tej podstawie powstały układy choreograficzne, które można zaprezentować na scenie

Gimnastyka artystyczna dla dzieci

Gimnastyka artystyczna to wyjątkowa dyscyplina łączącą sztukę ze sportem.

Oddziałuje ona na wszystkie grupy mięśniowe, wzmacnia mięśnie odpowiedzialne za prawidłową postawę ciała, co wpływa na korekcję wad postawy.

Hip-hop dla dzieci

Styl ten nie stroni od energetycznych i mocnych akcentów, opiera się na żywiołowych krokach.

Zajęcia to praca nad swoją techniką, ale także dobra zabawa i przyjazna atmosfera. W grupie dziecięcej przede wszystkim skupiamy się na poznawaniu kroków, układaniem ich w  sekwencje choreograficzne, bawimy się muzyką, poznajemy możliwości swojego ciała w tańcu.

Cheerleading dla dzieci

Zajęcia są skierowane dla dzieci w wieku od 5 lat, które lubią taniec i muzykę i mają sporo energii!!!

Zajęcia te mają na celu kreowanie koordynacji ruchowej, budowanie kontaktu dzieci z muzyką, tańcem, gimnastyką oraz miłe spędzanie wolnego czasu.

Na zajęciach będziemy poznawać nowe choreografie taneczne do skocznej muzyki, uczyć się rytmicznych kroków, poznawać nowe zakresy ruchu i gimnastykować całe ciało.