Zajęcia taneczne dla młodzieży

Zajęcia taneczne dla młodzieży

Grupa młodzieżowa 12+

Na zajęciach poznajemy kroki hip hop, disco dance. Uczymy się elementów z techniki jazz, modern czy latino. Zajęcia rozpoczynamy rozgrzewką, wykonując ćwiczenia rozwijające koordynację, rozumienie przestrzeni oraz budujące sylwetkę. Następnie poznane kroki taneczne łączymy w choreografie do popularnych utworów z aktualnych list przebojów. Efektem jest dynamiczna i pełna emocji choreografia, w której młodzież może zaprezentować swoje umiejętności.

Grupa klubowa

Jest to grupa dla młodzieży, która pragnie trenować różne style taneczne. Grupa ta daje szanse rozwoju i z czasem możliwości startu na zawodach tanecznych. Do tej grupy uczęszczają osoby, dla których taniec jest pasją. Zajęcia prowadzone są 2 razy w tygodniu w grupach wiekowych.

Taniec towarzyski i użytkowy dla młodzieży

Chcesz brylować na parkiecie? Poznać tajniki tańca? Te zajęcia są skierowane właśnie dla Ciebie.

Wszystko to w miłej i przyjaznej atmosferze, abyście mogli czerpać pełną radość z tańca. Na zajęciach skosztujesz tańca standardowego (Walc angielski, Walc wiedeński, Tango, Quicstep, Slowfox) oraz latynoamerykańskiego (Samba, Cha Cha Cha, Rumba, Jive, Paso doble) oraz poznasz rytm Salsy i spróbujesz nowych figur 2 na 1.

Jazz & modern dla młodzieży

Oba style opierają się na formie tańca klasycznego. Jazz i modern jazz pozwalają na wyrażenie emocji poprzez wykorzystanie naturalnych ruchów i możliwości ciała.

Te style taneczne są kontrastowe, ponieważ choreografię mogą być zarówno spokojne i liryczne, jak i dynamiczne i ekspresyjne.

Najbardziej charakterystycznymi elementami są: elementy na podłodze, naturalność ruchu oraz kontrola ciała.

Hip-hop młodzież

Nazwą hip-hop określa się całą kulturę, która powstała w latach 70-tych w Nowym Jorku. Styl taneczny w ramach kultury hip hop jest bardzo popularny na całym świecie. Ruchy hip-hopowe można zobaczyć w wielu teledyskach znanych gwiazd sceny muzycznej.  Na początkowym etapie na zajęciach skupiamy się na pracy nóg i rąk oraz na wypracowaniu koordynacji ruchowej. W kolejnym etapie ważna jest umiejętność improwizacji do muzyki.